Маріус Петіпа
Хореографія
Тривалість
Балет на 2 дії
(1 антракт)
Музика
П. І. Чайковський
Фантастичний різдвяний балет для всієї родини
Танцюючі сніжинки, Лускунчик Принц, іграшкові солдати і Цукрова сливова фея оживають в цій чарівній сімейній класиці. Відчуйте фантастичну пригоду з маленькою дівчинкою на ім'я Клара, коли вона спить напередодні Різдва. Вона зустрічає свого принца, стикається з битвою великих за життя мишей і щурів, і збивається в соковиту країну солодощів — це навіть сніг на сцені! Історія — це набагато більше, ніж просто різдвяна казка. Це історія про дорослішання, яка також відображена в танці.

Зараз саме час наповнити себе і це саме те місце, де ви забуваєте нагальні проблеми і метушню, занурюєтеся в чарівний світ, згадуєте дитячі мрії і наповнюєте свою душу натхненням, теплом і новими мріями.
Лібретто
Дія Перший
Вечірка

Святвечір у родині Стахлбаумс. Великий і величний будинок з найкрасивішою ялинкою, яку можна собі уявити. Діти, Клара і Фріц, танцюють і вітають своїх друзів.

Вечірка стає святковою з музикою і танцями, коли приїжджає хрещений батько Дросселмейєр. Він — виробник годинників і іграшок, таємничий і веселий Дросселмейер завжди сповнений сюрпризів.

Діти починають відкривати подарунки, а Дросселмейер дарує Кларі незвичайну ляльку «Лускунчик». Клара дуже задоволена. Але Фріц ревнує і вириває «Лускунчик» з Клари відразу ж його ламає. Клара розбита горем, але Дросселмейер швидко фіксує Лускунчика і карає неслухняного Фріца.

Пізно ввечері щасливі і задоволені гості розходяться, і родина Стахлбаум йде на вечір. Клара, стурбована своїм коханим Лускунчиком, пробирається назад до дерева, щоб перевірити його і засинає поруч з ним.
Сцена Боротьби
Коли годинник б'є опівночі, починають відбуватися дивні речі. Клара починає стискатися, її красива ялинка піднімається високо над нею. Іграшки навколо ялинки оживають, а кімнату наповнює армія мишей на чолі з лютим Мишачим Королем. Але Лускунчик веде свою армію іграшкових солдатів в бій з мишами. На жаль, перемагають хитрі.

Лускунчик і його армія. Але потім Клара, зриваючи свою мужність, у відчайдушній спробі врятувати кохану Ляльку, кидає подушку в Мишачого Короля, вдаривши його прямо в голову. Мишачий король падає на підлогу, а переможені миші розбігаються, несучи свого вождя.
Мрії закінчуються
Клара пробуджується від своєї мрії і опиняється біля своєї ялинки з коханим Лускунчиком.
Країна солодощів

Принц супроводжує Клару до Країни солодощів, де їх зустрічають Дросселмейєр і Казкові представники солодощів з різних країн.

Раптом з’являється Мишачий Король, Принц готовий боротися з ворогом, але раптом Мишачий Король знімає свою маску, і під нею знаходиться Дроссельмайєр, який вирішив трохи пожартувати.

М’яч починається в радісному настрої.

Іспанський танець — Шоколад
Арабський танець — Кава
Український танець — Лібрето
Дія Другий
Засніжений Ліс
І раптом сталося диво, чарівні заклинання, щира віра і любов Клари, перетворює Лускунчика в красивого Принца. Клара розуміє, що стала дорослою. І починається їхня подорож — чарівна лісова країна чудес, де їх зустрічають танцюючі Сніжинки, що супроводжують до Країни Солодощів.
Made on
Tilda